pic 1 modafinil-a-alkohol

Míchání modafinilu a alkoholu – průvodce pro začátečníky

Modafinil je jedním z nejpopulárnějších léků na zvýšení produktivity na světě.

Používají ho stejně studenti i profesionálové pro zvýšení pracovního výkonu a oddálení únavy, aby si prodloužili pracovní dobu.

Alkohol na druhé straně zdaleka nezvyšuje produktivitu.

Alkohol má ve skutečnosti negativní vliv jak na produktivitu, tak na kognitivní funkce – což dělá z modafinilu a alkoholu málo pravděpodobnou kombinaci.

Existuje však několik příkladů situací, kdy může být užitečné je smíchat. V jiných případech mohou z různých důvodů být tyto dva léky užité v ten samý den – výsledkem čehož je smíchání těchto dvou látek v těle.

Mnoho lidí se ptá na bezpečnost této kombinace a na to, jak je bezpečně míchat.

Proč se míchá modafinil s alkoholem?

Přestože mají modafinil a alkohol prakticky opačné účinky, někdy se míchají.

Zde je několik hlavních scénářů, při kterých by se alkohol a modafinil mohli v těle smíchat.

1. Pro zvýšení energie před společenskou akcí

Už jste se někdy po obzvláště dlouhém pracovním dni cítili unavení a hotoví jít spát, ale předtím jste si naplánovali jít na svatbu nebo párty? Většina z nás ano a chce to opravdu silnou motivaci, abychom se upravili a vyrazili na noc ven.

Modafinil nabízí v těchto situacích jedinečný užitek.

Jako eugeroikum, modafinil podporuje bdělost v mozku. I když není náhradou spánku, může jej o několik hodin zpozdit. Toto umožňuje lidem zůstat vzhůru a účastnit se na akcích, které buď nechtějí, nebo prostě nemohou promeškat kvůli společenským očekáváním s přáteli a rodinou.

V mnoha případech se během těchto událostí podává alkohol, což by znamenalo, že alkohol a modafinil se nakonec v těle smíchají.

2. Abyste zůstali vzhůru celou noc

Někteří lidé dokonce užívají modafinil, když už jsou na večírku, aby se během noci cítili více bdělí.

Je to stále populárnější v klubových prostorách a na hudebních festivalech, kde hudba hraje celou noc až do časného rána.

To neúmyslně způsobí interakci alkoholu s modafinilem a v některých případech to může vést k smíšení modafinilu s jinými sloučeninami nebo nezákonnými látkami.

3. Nechtěně tím, že si dáte drinky po dni na modafinilu

Modafinil a alkohol se někdy smíchají i nechtěně.

Mnoho lidí užívá modafinil na zvládnutí náročného projektu nebo na denní léčbu stavů jako narkolepsie nebo ADHD. Jiní mají úmysl zvýšit celkovou produktivitu a bdělost.

Na konci dne se můžete rozhodnout jít na pár skleniček s kolegy nebo přáteli.

Dlouhý poločas rozpadu modafinilu znamená, že ve vašem systému zůstane většinu dne, až do časných nočních hodin. Je tedy velmi pravděpodobné, že se alkohol a modafinil v těle zkombinují, i když jste to nemuseli mít v úmyslu.

Jak Modafinil funguje

Modafinil uplatňuje své výhody zvyšováním koncentrace neurotransmiterů spojených s bdělou částí centrálního nervového systému.

Náš mozek přirozeně následuje cyklus bdělosti, po kterém následuje doba ospalosti.

Stimulací bdělé stránky tohoto procesu můžeme zůstat dlouho pozorní a soustředění.

Modafinil zvyšuje koncentraci složky zvané orexin, která má za úkol stimulovat mozek k navození bdělého stavu.

Zvyšuje také dopamin a norepinefrin, což jsou dva základní neurotransmitery v mozku.

A nakonec zvyšuje koncentraci histaminu v mozku, který se také účastní procesu stimulace nervového systému.

Modafinil a alkohol jsou na opačných stranách spektra

Složky s psychologickými účinky obvykle spadají někde do spektra stimulantů a depresivní.

Modafinil se může nacházet daleko na stimulační straně spektra, zatímco alkohol je na depresivní straně. Navzájem mají téměř opačné účinky.

Zatímco modafinil zvyšuje stimulující neurotransmitery, díky kterým se cítíme bdelší – alkohol stimuluje relaxační neurotransmitery, díky kterým se cítíme unavení.

Díky tomu jsou účinky jejich smíchání nepředvídatelné. Hodně záleží i na individuální dávky každého z nich.

Nebezpečí smíchání modafinilu a alkoholu

1. Způsobuje dehydrataci

Alkohol i modafinil podporují ztrátu vody v těle. Je to proto, že tělo musí používat vodu na jejich metabolizaci a odbourávání, a také proto, že zvyšuje ztrátu vody z ledvin v naději, že tyto sloučeniny vyloučí z těla rychleji.

Smíchání těchto dvou sloučenin může významně zvýšit pravděpodobnost dehydratace.

2. Může negativně ovlivnit funkci jater

Prakticky všechny sloučeniny, které vstupují do těla, se v určitém okamžiku metabolizují v játrech. Úkolem jater je přetvářet účinné látky na neaktivní metabolity a připravit je na vylučování trávicím traktem nebo ledvinami.

Alkohol i modafinil musí projít játry, aby byly neutralizovány a připravené na eliminaci.

Játra mají soubor specializovaných enzymů, nazývaných CYP450 izoenzymy, jejichž úkolem je toto dosáhnout. Každá ze sloučenin je obvykle metabolizována jedním nebo více z těchto enzymů.

Alkohol se odbourává některými izoenzymy CYP450, jako je CYP2E1.

Na druhé straně, modafinil je metabolizován dalším z těchto enzymů, známým jako CYP3A4.

Na odbourání těchto sloučenin v játrech je třeba hodně energie.

Pokud se alkohol a modafinil metabolizují současně, zatěžuje to játra.

Játra jsou zodpovědná za mnoho dalších procesů v lidském těle, včetně metabolismu tuků, metabolismu cukrů, aktivace a odstraňování hormonů a výroby důležitých transportních proteinů v krvi. Je to také primární zdroj žaludečních enzymů zodpovědných za rozklad potravy kterou konzumujeme, na molekuly dostatečně malé na to, abychom je mohli absorbovat.

Pokud jsou játra příliš dlouho nebo příliš často nucena zpomalit na to, aby z těla vylučovala modafinil i alkohol, mohou se začít objevovat další problémy, například nedostatek energie, nerovnováha hormonů, zánět a špatné trávení.

Jak redukovat vedlejší účinky modafinilu a alkoholu

Pokud to dosud není dost jasné, nedoporučujeme míchat modafinil a alkohol. Pokud by se však měly zkombinovat, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste snížili pravděpodobnost vedlejších účinků.

1. Snižte dávku každého z nich

Dávka každého z těchto léků bude nejdůležitějším rozhodujícím faktorem pro to, zda dojde k negativní reakci nebo ne.

Pokud plánujete míchat tyto léčiva, určitě užijte menší dávku než obvykle, abyste předešli komplikacím. To dá játrům možnost zvládnout to, co musí udělat, a sníží se pravděpodobnost dehydratace.

Mnoho uživatelů navíc uvádí, že smícháním těchto sloučenin se mnohem snadněji intoxikujú. Je to pravděpodobně způsobeno neschopností jater bezpečně je zpracovat.

2. Užívejte s jídlem

Mnoho špatných zkušeností hlášených při smíchání modafinilu s alkoholem na fórech jako Reddit naznačuje, že při užívání jedné nebo obou látek měli prázdný žaludek.

To je u uživatelů modafinilu velmi časté, protože jedním z nejběžnějších vedlejších účinků je nízká chuť do jídla.

Pokud jedete celý den bez jídla a pak začnete pít alkohol na prázdný žaludek, je více než pravděpodobné, že se velmi rychle opijete a pravděpodobně budete mít špatné zkušenosti i z důvodu nevolnosti a zvracení.

Přijatá potrava v žaludku zpomaluje vstřebávání obou sloučenin a dodává tělu živiny potřebné ke zvládnutí zátěže, která na játra a mozek vzniká v důsledku těchto látek.

3. Pijte hodně vody

Jak již bylo zmíněno, alkohol i modafinil podporují dehydrataci těla. Může to být vážný stav, pokud zůstane příliš dlouho zanedbaný.

Nejlepším způsobem, jak se tomu vyhnout, je pít hodně vody během užívání modafinilu a alkoholu.

Mnoho lidí se vyhýbá vodě při konzumaci buď modafinilu nebo alkoholu, protože kvůli tomu musí často močit. To je velmi nerozumné, protože tělo má důvod nutit vodu přes ledviny v podstatnějších množstvích. Pokud se voda nepřijímá, ledviny nebudou schopny vyloučit sloučeniny z těla, které se mohou hromadit a způsobit mnohem vážnější následky.

V mnoha případech tělo přejde od vylučování sloučenin přes ledviny k jejich vytlačení z potních žláz v kůži. To může způsobit různé nežádoucí kožní onemocnění, jako je psoriáza a ekzémy.

Sečteno a podtrženo – pijte dostatek vody.

4. Nemíchejte je často a berte si dny na zotavení

Příležitostné smíchání malého množství modafinilu s alkoholem nemusí představovat vážné riziko pro organismus; dlouhodobé užívání však určitě bude.

Je důležité, že pokud se rozhodnete míchat modafinil a alkohol, neměli byste to dělat každý den nebo dokonce ani každých pár dní.

Z dlouhodobého hlediska, příliš velké zatížení jater může způsobit stavy jako vysoký cholesterol, hyperlipidemie, srdeční choroby a cukrovka.

Modafinil napravuje kocovinu

Já osobně nemám rád míchání alkoholu s nootropiky tentýž den, ale zjistil jsem, že nootropika jsou zatraceně dobrým prostředkem proti kocovině. Zde je důvod.

Modafinil znemožňuje cítit jakoukoli formu únavy.

Po propité noci je normální cítit se unavený, vyčerpaný, s nízkou energií a letargický.

Kocovina a únava jdou ruku v ruce. Nikdo nepociťuje vysokou energii, když má kocovinu. To prostě není normální. Obvykle cítíme nevolnost a únavu. Potřebujeme nějaký ibuprofen, Gatorade a spánek.

Ale když do této regenerační směsi přidáte trochu modafinilu, budete schopni pracovat od nevidím do nevidím.

Modafinil umožňuje celou noc se opíjet, následující ráno se probudit a dovršit věci. Takto já rád používám Modafinil po propité předešlé noci:

1. Probuďte se bez budíku. Dopřejte si co nejvíce spánku.

2. Čerpejte tekutiny. Voda, Gatorade, Pedialyte atd. Hydratace je klíčová k překonávání kocoviny pomocí inteligentních léků.

3. Něco snězte. Nezaměřujte se na zdravou stravu. Zaměřte se na sacharidy, tuky a bílkoviny. Chceme mít v žaludku dobrou “základnu”. Zvyknu popadnout nějaké lívance se smaženicí ze 4-5 vajec nebo dvojitý cheeseburger.

4. Počkejte 30 minut po jídle. Dejte si dlouhou horkou sprchu. Vyčistěte dutiny. Potom nasaďte Modafinil. Zajistěte, abyste ho měli ve svém systému co nejdříve, nejlépe před polednem.

5. Během celého pracovního dne lijte do sebe kávu.

6. Zůstaňte hydratovaní. Ať elektrolyty neustále proudí.

7. Jezte. Při překonávání kocoviny s Modafinilem nevynechejte žádný chod.

8. Na další den se dobře vyspěte. Tento poslední krok je naprosto nezbytný. Následující ráno si musíte pospat déle a resetovat svůj spánkový režim. Překonávat kocovinu pomocí Modafinil funguje, ale přetěžujete organismus.

Závěr

Míchání modafinilu a alkoholu se nedoporučuje, v některých případech to však může být vhodné při pečlivém zvážení a porozumění toho, jak tyto látky ovlivňují organismus.

Pokud se tyto dvě složky smísí, pravděpodobnost výskytu vedlejších účinků se zvýší.

Ztráta vědomí, výrazná intoxikace, nevolnost / zvracení a poruchy vidění se při smíchání těchto léků běžně vyskytují.

Tímto nežádoucím účinkům se můžete vyhnout tím, že budete užívat menší dávky alkoholu a modafinilu, budete se moci nechat zotavovat v průběhu týdne, budete pít hodně vody a že alkohol i modafinil budete užívat spolu s jídlem.