two

Co je armodafinil?

Modafinil je v nootropickej komunitě dobře známý pro svou schopnost zvyšovat celkovou produktivitu. Udržuje nás při vědomí zvýšením hladin dopaminu, noradrenalinu a orexínu v mozku.

Navzdory popularitě modafinilu si málokdo uvědomuje silnějšího bratra modafinilu, armodafinil.

Uvnitř tablet modafinilu existují dvě verze téže chemikálie; R-modafinil a S-modafinil. Vypadají stejně jako zrcadlové obrazy. Stejné je to s pravou a levou rukou. Vypadají stejně, ale ve své struktuře jsou zásadně opačné.

Armodafinil je čistý R-modafinil, který je považován za nejvíce psychoaktivní ze dvou verzí modafinilu. Vědci označují lék, který zahrnuje pouze jednu specifickou verzi (enantiomer) molekuly, “enantiomery sloučeninu”.

Na druhé straně se Modafinil považuje za “racemická složku”, což znamená, že ve směsi je stejný počet pravotočivých i levotočivých verzí.

Rozdíl mezi čistým R-modafinilem a racemická verzemi se na první pohled zdá být nepatrný. Konec konců, oba se vážou na stejné receptory a v těle dělají prakticky totéž. Správně?

Ve skutečnosti existují velké rozdíly v účincích těchto dvou sloučenin. R-modafinil je na mikroúrovni o něco silnější než racemická modafinil. Smíchejte to s miliardami molekul v jedné dávce a účinky náhle velmi zesílí.

Rozdíly mezi Armodafinilom a Modafinil

1. Rozdíly v dávkování

Většinou se modafinil podává v dávce 200 mg.

Armodafinil se však nejběžněji používá v dávce 150 mg za den.

I když nejde o obrovský rozdíl v dávce, je to třeba vzít v úvahu, protože Armodafinil užívaný v dávce 200 mg bude mít na tělo odlišné účinky.

Pro ty, kteří jsou mimořádně citliví a chtěli by nižší dávku 75 mg, se tablety Waklert dodávají s pohodlným zářezem přes střed, což usnadňuje jejich dělení na dvě stejné poloviny pro nižší dávkování.

2. Rozdíly ve vedlejších účincích

V porovnání s modafinilem je pravděpodobnější, že armodafinil způsobí příznaky zahrnující nespavost a nadměrnou stimulaci. Je to zejména v případě, když se to udělá příliš pozdě během dne. Je také pravděpodobnější, že způsobí sucho v ústech, bolesti hlavy a nevolnost jako modafinil, ale méně pravděpodobně způsobí úzkost, paranoiu a podrážděnost.

Největším problémem uživatelů Armodafinilu (Waklert) je nadměrná stimulace. Mnoho uživatelů uvádí, že symptomům se lze vyhnout tím, že užijí dávku brzy ráno a vyhýbají se jiným stimulantem, jako je káva nebo čokoláda.